Targowisko Gdańsk Przymorze

Początki Targowiska Przymorze sięgają roku 1981. W tym czasie kupcy gdańscy z parkingu mieszczącego się przy skrzyżowaniu ulic Chłopskiej i Krzywoustego, stworzyli Targowisko Przymorze.

Początkowo handel dotyczył głównie artykułów spożywczych i odzieżowych, jednakże już w roku 1983, na Targowisku rozpoczęli sprzedaż rybacy i kwiaciarze.

Pierwsze pawilony na Targowisku zostały wybudowane w 1984 roku.

Targowisko Przymorze przynależące wówczas do „Hal i Targowisk Miejskich” borykało się z problemami utrzymania. Kupcy obawiali się, iż teren na jakim handlują zostanie oddany w użytkowanie na parking lub sprzedany pod zabudowę miejską.

Mając na celu ochronę kupców i ich miejsc pracy, z inicjatywy części kupców została powołana do życia w roku 1995, Spółka „Zielony Rynek” Sp. z o.o.
Po 9 latach istnienia, dnia 20.09.2004 roku, Spółka uzyskała od Miasta teren Targowiska w użytkowanie na okres 25 lat.

Rok później, po jubileuszowych 10 latach istnienia Spółki została otwarta nowo wybudowana Hala Rybna, na której miejsca pracy otrzymali rybacy pomorscy.

Ciągły rozwój doprowadził do powstania zadaszenia, pawilonów handlowych, a także wielu nowych miejsc pracy.

W chwili obecnej na Targowisku znajdują się dwa poziomy handlowe. Pierwszy znajduje się na naziemnym terenie Targowiska, w obrębie którego świadczone są usługi, takie jak, sprzedaż artykułów spożywczych, przemysłowych, odzieżowych, Hala Rybna oraz inne usługi. Drugi poziom umiejscowiony jest na wybudowanym na środku Targowiska piętrze, gdzie znajdują się stoiska branży usług meblowych.

Łączenie na Targowisku znajduje się około 400 stoisk różnych branży, na których handel prowadzi około 500 kupców.

Miesięcznie teren Targowiska odwiedza około 80.000 tysięcy klientów.

Adres

ul. Czerwony Dwór
80-376 Gdańsk