Targowisko Łosice

Mieszkańcy oraz kupcy z Łosic i okolic mogą korzystać z nowoczesnej, zmodernizowanej targowicy miejskiej. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego inwestycja otrzymała 1 mln zł unijnego dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W uroczystym otwarciu targowicy udział wzięła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Obiekt zyskał przede wszystkim oświetlenie, sanitariaty, parkingi oraz utwardzone podłoże. Przynajmniej połowę powierzchni handlowej zajmują zadaszone stoiska. Każde z nich przyłączono do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Targowisko zostało podzielone na sekcje, tak aby kupującym łatwiej było znaleźć potrzebne produkty.

Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska podkreśliła, że jest to pierwsze otwarte targowisko na Mazowszu – miejsce, w którym będzie można kupić świeże i lokalne produkty. Dzięki środkom unijnym możliwe było powstanie tego nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu, z którego korzystać będą producenci i mieszkańcy. Łosicka inwestycja jest jedną z 27 na terenie Mazowsza, które otrzymały dofinansowanie z PROW 2007-2013.

Godziny otwarcia: 

poniedziałek - sobota: 7:00-16:00
niedziela: Zamknięte
Teraz otwarte - zapraszamy!

Adres

1-go maja
Łosice